10 wskazówek jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem

Poniższy tekst zawiera 10 wskazówek, jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem. Począwszy od podbicia literackiego serduszka poprzez życiowe tragedie w pięciu aktach, a na epilogu wcale nie kończąc, bo zawsze jest jakieś dalej... Tekst pisany trochę z przymrużeniem oka, trochę z autoironią, a trochę z... bólem tyłka. Metaforycznym, na szczęście.

Pamiętnik, źródło: nocturnal-haven.tumblr.com

1. Niezawodnym sposobem na podbicie serca literata jest pisanie listów miłosnych. O tyle, o ile będą poprawne ortograficznie i językowo. Jeśli nie, bardzo szybko zostaniesz zdyskwalifikowany. 

2. Związek z pisarzem przypomina romantyczną relację z kamerą wideo. Przygotuj się na to, że każdy twój krok jest obserwowany i oceniany pod kątem wykorzystania w powieści. Jeśli chcesz powierzyć partnerowi sekret, lepiej dobitnie zaznacz, by nie został opisany w książce. 

3. Jeżeli wasz związek będzie miał niezbyt miłe zakończenie, będziesz mógł później odnaleźć się w powieści jako jeden z czarnych charakterów.

4. Kiedy zostaniesz zapytany o opinię na temat jakiegoś fragmentu, skomentuj niezwłocznie i dokładnie, zdanie po zdaniu, szczerze, lecz z odpowiednią dozą delikatności, o ile zależy ci na tym związku. 

5. Nie musisz za wiele zastanawiać się nad prezentem z okazji rocznicy. Książka jest zawsze najlepszym pomysłem.

6. Kłótnię możesz bardzo łatwo wygrać, używając jako argumentów cytatów z ulubionych książek swojego partnera. 

7. Jeśli zdecydujecie się razem zamieszkać, przygotuj się na bałagan. Wszędzie będą fruwać kartki papieru i bardzo łatwo będzie nadepnąć na długopis. 

8. Będziesz notorycznie zdradzany z całą plejadą postaci literackich albo mistrzów pisania. 

9. Przygotuj się, że jeśli twój partner ma wenę i zapał do pisania, możecie się nie widzieć przez długi czas. 

10. Jeśli twój partner będzie cierpiał na niemoc twórczą, okaż zrozumienie. Wspólnie wybierzcie się do kina albo posłuchajcie audiobooka, który być może natchnie pisarza do stworzenia jakiegoś tekstu. 

Może powinnam dodać coś do 10 wskazówek jak żyć, jeśli twój partner jest pisarzem? Jak sądzicie? Czy o czymś zapomniałam? Walentynki już niedługo, więc można się śmiało zasugerować tekstem. Albo zastanowić się, czy wybrany przez Was obiekt uczuć stanowi na pewno taką dobrą partię. Może lepiej rozejrzeć się za panią inżynier albo panem technikiem? 

Share this:

CONVERSATION

11 komentarze:

 1. Piękne wskazówki :) No i pasują też pod temat "Jak żyć, jeśli twój partner czasem próbuje coś stworzyć" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście moja druga połówka pisarzem nie jest, bo dwóch "pisujących" w jednym mieszkaniu to co najmniej o jedną osobę za dużo :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bycie z pisarzem chyba nie jest dla mnie :D :D Aczkolwiek tekst świetny i zabawny.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co jeśli obie połówki piszą? Pierwsza myśl to Sylvia Plath i nietypowe wykorzystanie piekarnika :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zelda i Francis Scott Fitzgeraldowie - płonący zakład psychiatryczny... To moja pierwsza myśl. :D

   Usuń
 5. Hahah, wspaniały tekst, z przymrużeniem oka. :) Ciekawa jestem tylko, jak żyć, kiedy obydwie połówki coś tworzą. To dopiero wyższy poziom wtajemniczenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pół biedy, jeśli w domu jest tylko jeden twórca... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Writers aren’t people exactly. Or, if they’re any good, they’re a whole lot of people trying so hard to be one person." Francis Scott Fitzgerald, tak mi się przypomniało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealne rady! Pokaże ukochanemu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy tylko mój mąż zmieni zawód wrócę do tego postu ;)

  OdpowiedzUsuń